Rafa Jeziorsko Cup 2012

Windsurfingowy Puchar Polski na Rafie

Otwarcie Pucharu Polski Windsurfingu na Rafie to już tradycja. Cykliczna impreza mistrzów deski i żagla odbyła się w naszym Ośrodku w ostatni weekend maja. Patronat nad organizacją objęli:
łódzki AZS, Burmistrz Gminy Dobra, Starosta Turecki, Starostwo Powiatowe w Sieradzu oraz Urząd Miasta i Gminy Warta.

Nasz Ośrodek wystąpił w tym roku w roli współorganizatora, a także sponsora tytularnego, fundując dla zwycięzcy dwutygodniowy pobyt rodzinny w komfortowym hotelu w Szklarskiej Porębie.

Organizacji całej imprezy podjęła się niekwestionowana mistrzyni windsurfingu Agnieszka Pietrasik. Duży szacunek za odwagę i fantastyczne podejście do tematu!

Pogoda dopisała zawodnikom już pierwszego dnia, kiedy to rozegrano prawie wszystkie wyścigi Formuły Windsurfing. Atmosfera zawodów była wyjątkowo wakacyjna gdyż sportowym zmaganiom zawodników towarzyszyły liczne fun race’y, to znaczy wyścigi - pokazy dla publiczności!

Dodatkowo, mistrz świata Steve Allen zaserwował nowatorską metodę pływania na Sup’ach (deska windsurfingowa z wiosłem). Zaraził zresztą tym nowym stylem pływania nie tylko zawodników. Było dużo wody i dużo śmiechu a mistrza zdyskwalifikowano za bycie najlepszym :-)

Nad odlotową zabawą w dzień i w nocy czuwał Red Bull! Serwowano skrzydlate napoje i doskonałą, zmiksowaną muzę!

Bywalcy Rafy pod okiem mistrzów ochoczo korzystali z gratisowych lekcji pływania na windsurfingu.

I Zawody Pucharu Polski Formuły Windsurfing 2012 zakończono przyznaniem pucharów i nagród dla najlepszych zawodników, a zwycięzców wyłoniono tradycyjnie w kilku kategoriach.
Najlepszym okazał się Steve Allen!

Wszystkim serdecznie gratulujemy i zapraszamy na Rafę za rok!