Ogólnopolski Zlot Campingu i Caravaningu "Jeziorsko 2013"

W ostatni weekend maja odbył się w naszym Ośrodku Ogólnopolski Zlot Campingu i Caravaningu! Organizatorem tej wspaniałej imprezy rodzinno - turystycznej był Łódzki Klub Campingu i Caravaningu, którego władze zaprezentowały fantastyczne i niezwykle profesjonalne podejście do tematu organizacji takiej imprezy. Jesteśmy pod wrażeniem i szczerze gratulujemy!
Na Rafę przyjechało 85 załóg z 11 klubów, łącznie 221 osób, wśród nich 52 dzieci.

otwarcie zlotu

Oficjalne otwarcie XXVII Zlotu ŁKCC odbyło się w piątek, 24 maja i połączone było z uroczystością nadania Rafie numeru kempingowego 52. Dokonał tego Burmistrz Dobrej, pan Andrzej Piątkowski, wspólnie z kierownictwem KEMPINGU oraz prezesem ŁKCC, panem Zbigniewem Gawrońskim. Uroczystym przecięciem wstęgi oficjalnie przypieczętowaliśmy powstanie nad Jeziorskiem KEMPINGU 52! Doniosłości chwili dodała zaproszona na tę okoliczność orkiestra dęta z Dobrej, która zagrała dla nas koncert pod batutą Eugeniusza Grzelaka. Przy fanfarach orkiestry wciągnięto proporzec ŁKCC i XXVII Zlot Campingu i Caravaningu „JEZIORSKO 2013” został uznany za otwarty!

przecięcie wstęgi orkiestra dęta z Dobrej

Trwająca 3 dni impreza rodzinna, mimo nienajlepszej pogody przebiegała zgodnie z zaplanowanym i bogatym harmonogramem. Piątkowy , powitalny wieczór rozpoczął bal przebierańców dla dzieci. Maluchy wyglądały uroczo i bawiły się jak zawsze wspaniale!

bal przebierańców 1 bal przebierańców 2

Dorośli też mięli swoje 5 minut! „Bal gałganiarza” rozpoczął się tuż po zmroku i na parkiet zawitali rodzice! Przy dźwiękach znakomitej muzyki bawili się odjazdowo!!! Oj działo się, działo!
Były nawet śpiewy folklorystyczne, które przy dźwiękach akordeonu poprowadził sam prezes Zbigniew Gawroński!

bal gałganiarza

Sobota była dniem turniejów, gier i zabaw, zarówno dla dzieci jak i dorosłych. Rozegrano wyścigi samochodów terenowych (niestety tylko na pilota) oraz gry sprawnościowe dla dzieci z cyklu wielobój sportowy. Było przeciąganie liny i tama bobra. Furorę wśród małych i dużych robiły bierki Guliwera!

gry i zabawy podczas zlotu bierki Guliwera

Po południu kempingowcy popływali statkiem po wodach Jeziorska i pokrzepili się pyszną, regionalną gulaszową. Wieczorem przygotowano ognisko z pieczeniem kiełbasek. Były śpiewy przy dźwiękach gitary, pyszne piwo regionalne i mecz reprezentacji dla chętnych.

ognisko z pieczeniem kiełbasek

W niedzielę od rana organizatorzy podsumowywali wyniki wszystkich konkurencji aby wyłonić najlepsze załogi. Po południu, podczas uroczystego zakończenia przedstawiono ich aż 20! Rozdano puchary, dyplomy i wręczono mnóstwo wartościowych nagród, związanych oczywiście z campingowaniem. Nagrodzono wszystkie dzieci! Organizatorzy XXVII Zlotu ŁKCC „Jeziorsko 2013” zadbali dosłownie o wszystko i wszystko dopięli na ostatni guzik. Zakończeniu towarzyszyły liczne przemówienia, podziękowania, wspaniała integracja i wspólne śpiewanie. Ostatecznie opuszczono proporzec ŁKCC i Zlot uznano za zakończony!

zakończenie zlotu 1 zakończenie zlotu 2

Organizatorzy i uczestnicy uznali Zlot za udany! Trzymamy zatem termin dla ŁKCC na rok 2014!!! Bardzo miło było nam gościć tak dużą i tak wspaniale zorganizowaną grupę na KEMPINGU 52!
Życzymy Wam wielu kolejnych zlotów oraz nieustającego zapału do tak fantastycznego rozpowszechniania turystyki kempingowej.

RAFA TEAM

Pole namiotowe