Rafa Jeziorsko Cup 2014

Zawody Rafa Jeziorsko Cup za nami!
Po raz kolejny spotkali się w naszym Ośrodku najlepsi zawodnicy świata windsurfingu.
Rafa gościła zawodników, sponsorów oraz wszystkich kibicujących sportowym zmaganiom na wodzie.

Piątkowe wyścigi zdominował zeszłoroczny zwycięzca Michał Polanowski, który w znakomitej formie wrócił z Mistrzostw Świata na Azorach.

W sumie rozegrano 6 wyścigów Formuły Windsurfing i 1 finał SUP. Poziom zawodów sami zainteresowani ocenili jako bardzo wysoki.
Sportowe święto Rafa Jeziorsko Cup 2014 nie odbiegało harmonogramem od lat poprzednich. Jak co roku było mokro, wietrznie, smacznie i z nagrodami, no może bardzo mokro!
W piątek uroczystego otwarcia regat dokonał Burmistrz Dobrej – pan Andrzej Piątkowki.

Wieczorem wszyscy mogli skosztować legendarnego już świniaka na żebrach! Zabawa nie trwała jednak do rana, ponieważ na następny dzień przewidziano dobrą prognozę wiatrową. W sobotę zawodników przywitał jednak deszcz . Udało się rozegrać tylko dwa wyścigi. Deszczowa aura zepsuła wiatr a temperatura zdawała się przypominać listopad. Dwa wyścigi zdominował Filip Korczycki, który po sobotnich biegach uplasował się na pierwszym miejscu!

Wieczór przy ognisku wynagrodził sobotnią słotę. Zawodnicy biesiadowali w naszej nowej altanie grillowej niemalże do samego rana. Pieczone to i owo polewano dużą ilością piwa!

Niedziela przyniosła nareszcie piękną pogodę dzięki czemu udało się rozegrać jeden finał SUP (deska + wiosła), który wygrał Wojtek Mroczyński. Organizatorzy próbowali rozegrać jeszcze wyścigi Formuły ale niestety wiatr był na tyle słaby i niestabilny, że nie pozwolił na dokończenie ani jednego biegu. Wyścigi Supów tradycyjnie przyniosły sporo frajdy zarówno zawodnikom jak i kibicom.

Organizatorką tegorocznych zawodów Rafa Jeziorsko Cup 2014 była kolejny już raz Agnieszka Pietrasik. Aga nie tylko rokrocznie organizuje zawody ale wciąż się ściga i to najlepiej na świecie!!! W zeszłym sezonie obroniła w Chorwacji tytuł Mistrzyni Świata Formuły Windsurfing 2013!
Przy wsparciu brata Michała nasza mistrzyni zapanowała nie tylko nad przebiegiem zawodów ale pokazała również swój zmysł menadżerski :-)

Formułę Windsurfing zdominowali:

I miejsce - Filip Korczycki
II miejsce - Andrzej Święty
III miejsce - Paweł Dittrich

W konkurencji SUP zwyciężyli:

I miejsce - Wojtek Mroczyński
II miejsce - Michał Polanowski
III miejsce - Sławomir Buholz

Podziękowania za wsparcie finansowe należą się Gminie Dobra, Gminie i Miastu Warta, Powiatowi Tureckiemu, Powiatowi Sieradzkiemu, firmie Aflofarm oraz łódzkiemu AZS.

Rafa jako gospodarz i sponsor ufundowała dla zwycięzcy Rafa Jeziorsko Cup 2014 siedmiodniowy pobyt dla 4 osób w kurorcie narciarskim w Szklarskiej Porębie. Życzymy Filipowi Korczyckiemu miłych wrażeń :-) a wszystkich zapraszamy już za rok!