Rafa Jeziorsko Cup 2013

Logo RJC 2013

Rafa Jeziorsko Cup 2013, czyli Zawody Pucharu Polski w Windsurfingu zakończone!
Kolejna edycja już za nami i kolejny raz wyłoniono najlepszych windsurferów!
Wiatr dopisywał zawodnikom już od pierwszego dnia, dzięki czemu rozegrano aż 9 wyścigów!
Wśród startujących triumfowała oczywiście światowa zawodnicza czołówka FW: Steve Allen, Michał Polanowski, Maciek Rutkowski i Wojtek Brzozowski.

Windsurfing RJC 2013

Zwycięzcą Rafa Jeziorsko Cup został Michał Polanowski, który wygrał wszystkie wyścigi w Formule Windsurfing, otrzymał nagrodę sponsorowaną przez LOTTO oraz ufundowany przez Ośrodek Rafa tygodniowy wyjazd dla 4 osób do kurortu w Szklarskiej Porębie!

Wręczenie nagród

W bardzo słoneczną niedzielę rozegrano wyścigi na deskach SUP, które kolejny raz znakomicie wpisały się w zawody windsurfingowe, dostarczając dużo zabawy i dużo uśmiechu.
Swoich sił na desce z wiosłem próbowali nie tylko zawodnicy. Goście Ośrodka równie ochoczo korzystali z uroków tego niełatwego, jak się okazało, sportu.

Wyścig na deskach SUP

Bezkonkurencyjny okazał się oczywiście prekursor tego sportu i wielokrotny Mistrz Świata Steve Allen. Wśród pań pierwsze miejsce na desce z wiosłem zdobyła Agata Allen pokazując, że cała rodzina jest w tej dziedzinie nie do pokonania.

Zwycięzcy wyścigu na desce SUP – Agata i Steve Allen

Wszystkim wyścigom i rozgrywkom towarzyszyła piękna pogoda i fantastyczna atmosfera.
Były lekcje pływania, pieczony świniak, kiełbaski z ogniska i dużo piwa!
Nad całością zawodów czuwała Agnieszka Pietrasik, która kolejny raz podjęła się organizacji tej trwającej 3 dni imprezy sportowej. Aga kolejny raz okazała się bezkonkurencyjna w windsurfingowej grupie zawodniczek, pozostając też w czołówce żeńskich wyścigów SUP.

Wręczenie nagród dla kobiet

Wojtek Brzozowski jako nowy prezes PSW już wprowadził nowości w trasach wyścigów, ale przede wszystkim zadbał o finansowe nagrody dla zawodników, które ufundowało LOTTO!
Wielkie podziękowania za należą się władzom Warty, Sieradza i Turku, ale przede wszystkim naszej Gminie Dobra i jej Burmistrzowi, panu Andrzejowi Piątkowskiemu, który z wyjątkowym zaangażowaniem corocznie wspiera wszystkie zawody mistrzów deski i żagla!

Wręczenie nagrody

Patronat medialny nad imprezą objęła TVP3, telewizje regionalne, radio ESKA, portal iTurek.net.
Relacje na żywo przekazywała TVN 24, która bezpośrednio z naszego statku wycieczkowego relacjonowała wszystko co działo się na wodzie. O wyścigach opowiedział telewidzom Michał Pietrasik. Miło nam niezmiernie, że na Rafę zawitała nasza olimpijka Zosia Klepacka, która kibicowała kolegom i przyjaciołom z wody i z brzegu!

Wszystkim zwycięzcom gratulujemy kolejnych tytułów i nagród i zapraszamy wszystkich już za rok!

Zdjęcie grupowe RJC 2013