Kursy Motorowodne

Kadra szkoleniowa

Ryszard Rogowski

Ryszard Rogowski

Szef szkolenia motorowodnego / Instruktor

Pedagog, instruktor, wykładowca. Absolwent Wyższej Szkoły Oficerskiej oraz AWF we Wrocławiu.

Przez okres 30 lat pełnił funkcję prezesa Klubu Sportów Wodnych WAM. Kilkanaście lat był szefem szkolenia motorowodnego w Klubie Uczelnianym AZS Umed Łódź oraz Kierownikiem Ośrodka Egzaminowania Klubu Uczelnianego UMed Łódź.
Od 2012 roku zawiaduje bazą szkoleniową w ośrodku egzaminowania Polskiego Związku Motorowodnego i Narciarstwa Wodnego Rafa – Jeziorsko. Jest organizatorem i opiekunem profesjonalnej kadry instruktorskiej prowadzącej szkolenia. Sam również prowadzi wykłady, głównie z zakresu przepisów prawa wodnego i bezpieczeństwa.

Motorowodny Sternik Morski
Jachtowy sternik morski
Instruktor sportu motorowodnego
Instruktor motorowodny
Egzaminator PZM i NW

Ewa Rogowska

Ewa Rogowska

Koordynator

Zajmuje się organizacją i przygotowaniem materiałów szkoleniowych.

Igor Stolarek

Igor Stolarek

Instruktor

Student SGH w Warszawie. Sportami wodnymi pochłonięty od wczesnego dzieciństwa.
W latach młodzieńczych zawodnik windsurfingowy, z sukcesami w zawodach rangi krajowej i europejskiej. Fan sportów ekstremalnych oraz motoryzacji. Czynny zawodnik w lidze Drift Open. W ramach kursów prowadzi zajęcia teoretyczne oraz praktyczne głównie z zakresu: locji, budowy łodzi, budowy silników oraz zagadnień dotyczących licencji holowania narciarza.

Motorowodny Sternik Morski
Licencja do holowania narciarza wodnego lub innych obiektów pływających
Licencja do holowania statków powietrznych
Instruktor motorowodny PZM i NW

Paweł Felińczak

Paweł Felińczak

Instruktor

Absolwent kierunku: Informatyka, specjalność: Inżynieria oprogramowania i systemy sieciowe na wydziale Elektroniki, Elektrotechniki, Informatyki i Automatyki Politechniki Łódzkiej.
Na co dzień zajmuje się analizą i wdrożeniami oprogramowania ERP/CRM do zarządzania i optymalizacji procesów. Motorowodną przygodę rozpoczął w 2000r.
W ramach kursów prowadzi zajęcia teoretyczne oraz praktyczne z zakresu meteorologii, manewrowania, prac bosmańskich, budowy i eksploatacji silników oraz przekładni.

Motorowodny Sternik Morski
Licencja na holowania narciarza wodnego lub innych obiektów pływających
Licencja na holowania statków powietrznych
Instruktor motorowodny PZM i NW

Łukasz Zgoda

Łukasz Zgoda

Instruktor

Absolwent Uniwersytetu Medycznego na kierunku Wojskowo - Lekarskim oraz na kierunku Ratownictwo Medyczne. Od 2012 roku prowadzi w ramach kursów zajęcia teoretyczne i praktyczne z zakresu pierwszej pomocy.

Instruktor Ratownictwa MSWiA,
Młodszy Instruktor WOPR
Starszy Ratownik Wodny International Life Saling ( ILS)
Motorowodny Sternik Morski
Sternik Jachtowy
Operator Skutera Ratowniczego
Płetwonurek CMAS (głęb. 20 m.)
Instruktor Narciarstwa Polskiego Związku Narciarstwa

Paweł Jędrzejewski

Paweł Jędrzejewski

Instruktor

Ukończył Wyższą Szkołę Edukacji w Sporcie.
Z zawodu mgr inż. mechanik o specjalności blisko spokrewnionej z napędami jednostek pływających rekreacyjnie i sportowo.
Przygodę z motorowodniactwem rozpoczął na początku lat siedemdziesiątych. Swoją wiedzę w obszarze motorowodniactwa pogłębiał działając aktywnie na rzecz PZM i NW. Specjalizuje się w budowie i eksploatacji silników oraz przekładni. Podczas szkoleń na patent motorowodny wpaja uczestnikom zasady z zakresu zachowania bezwzględnego bezpieczeństwa oraz kultury wodniackiej.

Sternik motorowodny
Sternik jachtowy
Instruktor PZM i NW

Maciej Różański

Maciej Różański

Instruktor

W swojej karierze uczestniczył jako sędzia w ponad stu Zawodach Międzynarodowych i Krajowych. Od 2012 roku na zawodach pełnię również funkcję mechanika Vice Mistrza Świata w klasie F4S Adriana Maniewskiego. W ramach kursów prowadzi wykłady z zakresu prac bosmańskich i budowy łodzi. Zajmuje się przygotowaniem technicznym sprzętu szkoleniowego.

Żeglarz jachtowy
Starszy sternik motorowodny
Sędzia motorowodny
Sędzia PZM i NW