Drift Day 2014

Relacja z dobrego dnia w Dobrej!

Drift Day 2014 Drift Day 2014

Ośrodek Rafa Jeziorsko jest partnerem licznych instytucji, klubów i stowarzyszeń działających na rzecz rozwoju sportu. Team Rafy czynnie uczestniczy w wielu imprezach związanych z promocją sportów wodnych, motorowodnych, a także motorowych.

Jak na Ośrodek Szkolenia Polskiego Związku Motorowodnego przystało Rafa Team mocno promuje sportowy styl życia zarówno na wodzie jak i poza nią.

Dzień dziecka z motorsportem!

W dniu 1 czerwca 2014 roku Rafa była sponsorem i organizatorem pokazów driftingowych, które stały się główną atrakcją Dni Dobrej. Termin nie był oczywiście przypadkowy.
Dzień Dziecka z motorsportem i łódzką grupą drifterską JBB przyciągnął do Dobrej rzesze dzieci, dorosłych i oczywiście młodzieży.

Drift Day 2014 Drift Day 2014

Wszystkim bardzo spodobała się perfekcyjna jazda bokiem i palenie gum, które czuć było z daleka. Największą jednak popularność zyskało” drift taxi”. Dzieci były wprost zachwycone przejażdżkami w profesjonalnych driftowozach.

Drift Day 2014 Drift Day 2014

Tan wspaniały fun z okazji dnia dziecka mieszkańcy zawdzięczać mogą swojemu burmistrzowi, który znakomicie wyczuwa potrzeby młodych i który osobiście zasiadł w BMW E36 GTR, o mocy 400 KM.

Oto jak opisały ten fakt lokalne media:

„Czy stanie się coś złego, gdy ulokuje się burmistrza w szalejącej „beemce”? Nic z tych rzeczy! O tym że lokalni samorządowcy nie boją się zastrzyku adrenaliny przekonali się uczestnicy XXIII Dni Dobrej, których atrakcją było m.in. pokaz jazdy ekstremalnej łódzkiej grupy driftingowej JBB czyli Jazda Bardziej Bokiem.”

Drift Day 2014 Drift Day 2014

Pełna relacja: http://www.turek.net.pl/telewizja/12145-wideo-jezdzili-bardziej-bokiem-nawet-z-burmistrzem

Imprezę zakończono oglądaniem maszyn. Było sporo pytań ale i sporo odpowiedzi. Zawodnicy chętnie dzielili się swoją wiedzą zarażając pasją być może kolejnych adeptów jazdy bokiem. Zaglądano pod maski, chętni mogli zasiąść choć na chwilkę za kółkiem driftowozów. Najwięksi fani JBB dostali pamiątkowe koszulki teamu. Była prasa, telewizja, zdjęcia i autografy!

Drift Day 2014 Drift Day 2014 Drift Day 2014 Drift Day 2014

Siwy dym oraz swąd palonej gumy jaki unosił się w Dobrej z pewnością na długo pozostał w nozdrzach i pamięci mieszkańców. Łódzka grupa JBB wspiera wiele imprez dla dzieci i dorosłych pokazując tym samym, że ekstremalna jazda samochodem to nie tylko szybkie auta i power pod maską…

Drift Day 2014

Rafa Team dziękuje OSP w Dobrej za profesjonalną współpracę w zakresie przygotowania i prowadzenia imprezy. Wszystkim zawodnikom JBB życzymy dobrych nawierzchni na Drift Open i do zobaczenia na Rafie!

Na zdjęciach członkowie teamu JBB: Mates, Wosker, Jacek, Kuba, Konrad, Igor, a także burmistrz Dobrej pan Andrzej Piątkowski oraz uczestnicy Dni Dobrej 2014r.